Jak na věc?

Máte v hlavě nápad ale nevíte co s ním? Inspirujte se naším doporučeným postupem.

 1. Nejprve svou myšlenku realizujte „nanečisto“. Napište text ve wordu apod.
 2. Přejděte na stránku Obsah. Tydy klikněte na „editovat stránku“. Jakmile se objevíte v editoru, využijte předvytvořených stránek a místo textu napište název výpravy. Až se podaří stránku uložte.
 3. Odkaz na stránku by měl nyní hrdě hlásat název výpravy.
 4. Klikněte na něj. Dostane te se na stránku, která vám říká, že ještě nebyla vytvořena. Klikněte na „vytvořit stránku“ popř. „upravit stránku“ pokud již byla předvytvořena.
 5. Opět se nalézáte v okně editoru. K dispozici je vám sada ikon, které vám vkládají formátovací znaky. Pomocí nich lze zvládnout většinu potřebného formátování textu. Pokud byste chtěli zadávat znaky z klávesnice nic vám nebrání. Každopádně doporučuju prostudovat stránku o syntaxi.
 6. Ve finále je třeba vložit vámi vytvořené dílko (Ctrl+C & Ctrl+V) a naformátovat. Když je vše hotovo, dejte si náhled a pokud se vám i ten líbí stránku uložte. Doporučuju však uložit ji už dříve, abyste nešťastně nepřišli o nějaká data v případě pádu.
 7. Pokud chcete vložit nějaký obrázek, musíte si ho nejdříve nahrát na server. To se provádí pomocí nástroje s názvem Nahrát soubor. Pak už stačí správně použít kód. Uploader nebere všechny formáty, takže doporučuji JPG, GIF nebo PNG.
 8. Ještě jednou zkontrolujte zda je vše v pořádku (chyby ve formátování, chyby, funkční odkazy,…)
 9. Pokud ještě na fóru není téma k dané akci, vytvořte ho, pokud je použijte stávající. Do příslušného tématu napište, že jste něco zplodili a přidejte odkaz.
Typy & triky

 • Pokud máte problém se syntaxí, koukněte se jak to dělají ostatní. Na již hotové stránce dejte „upravit stránku“.
 • Jestli si chcete jenom vyzkoušet tvorbu stránek na Wiki, využijte k tomu pískoviště.
 • Pokud se vám nechce neustále přepínat klávesnice, můžete se inspirovat tabulkou níže.


Znak Zápis = pravý Alt +
[ f
] g
* -
svislá čárka w
\ q
{ b
} n
stříška š, mezerník