Ahoj!

Říkáš si skauti… kdo to je? Co asi dělaj? Proč bych jako měl chtít chodit do skauta?

To je jednoduché, říkám já. Máš rád(a) dobrodružství? Objevování nových věcí? Hraní her s kamarády? Skauti jsou parta lidí, kteří ti tohle všechno nabízí. Mám ještě pokračovat? No dobrá. Byl jsi někdy jedním z hrdinů zachraňujících svět? Účastnil ses někdy fantasy bitvy s meči, magií a vším co k tomu patří? Zkoušel jsi někdy střílet z luku nebo ze vzduchovky? Viděl si celé Čechy z jediného kopce? I kdyby si už zažil všechno, co jsem vyjmenoval, nikdo neříká, že to je to vše co u nás můžeš prožít! Neslibuju ti, že hned první rok zdoláš svoji první dvoutisícovku nebo budeš mistrem táborníkem, ale určitě to bude stát za to. Všechno samozřejmě záleží na tom kolik ti je. Jako šestiletý určitě nebudeš slaňovat skály, ale kdo si počká, ten se dočká a pokud u nás vydržíš, můžu ti slíbit pěknou řádku zážitků, na které budeš ještě dlouho vzpomínat.

V průběhu roku se scházíme na schůzkách, které jsou každý týden (pokud nejsou prázdniny) a přibližně jednou do měsíce jezdíme na nějakou výpravu, výlet nebo akci. Na začátku letních prázdnin pak všichni společně jedeme na tábor, kde je pro všechny účastníky připravena spousta zajímavého programu.

A jelikož slova jen těžko popíšou všechno, co můžeš ve skautu zažít, mrkni na pár fotek z našich akcí, které ti snad trochu napoví. A pokud ti ani to nestačí, přidej se k nám a zažij všechno na vlastní pěst. A pokud máš kamarády, které by to taky mohlo zajímat, přijďte k nám spolu. Vždyť není nic lepšího než pořádná parta přátel na výpravě za dobrodružstvím!

Na brzké shledání se těší

Květák

PS: Tohle nenapsala žádná zelenina :-)