Vítejte,

na následujících řádcích se Vám pokusíme přiblížit skautskou činnost a poskytnout další informace, které jsou pro rodiče vybírající vhodné aktivity pro své děti důležité. Následující řádky jsou psány o chlapcích, ale pro dívky platí více či méně stejně. Program schůzek světlušek (mladší skautky) a skautek je jiný než u skautů.

Pro koho je skauting?

Jaké jsou přednosti skautské činnosti?

Jaký je program ve skautském oddílu?

Kdo se o děti stará?

Jaké jsou finanční nároky?

Roční příspěvek činí 1200 Kč. Největší část z tohoto poplatku (přibližně polovina) je nutná pro udržování skautského domu – voda, topení, opravy. Druhá polovina jde dílem na okresní a krajské organizační jednotky a dílem zůstává středisku, kde je k užitku jednotlivým oddílům.

Je důležité zmínit, že Junák – svaz skautů a skautek je dobrovolnická organizace, a tedy vedení, které se o děti stará, tak činí ve svém volném čase zcela bez nároku na jakoukoli finanční odměnu. Příspěvky, které zaplatíte, jsou tak využity pouze k provozu klubovny a činnosti oddílu.

Dále je nutné počítat s tím, že se minimálně jednou měsíčně jezdí na výpravy, které je nutné platit zvlášť a jejich cena se odvíjí od ceny ubytování, jídla které se bude vařit a dopravy. Většinou jde o částky okolo 250 Kč. Současně je vhodné brát v potaz potřebu základního vybavení jako je spací pytel, karimatka a velký batoh.

Jak mohu své dítě do skauta přihlásit?